Muzyka jest językiem uniwersalnym, wykraczającym poza kulturę i język

Dziś muzyka stała się kluczową częścią naszego życia. Przemysł muzyczny jest wart ponad 30 miliardów dolarów, z ponad 3 milionami piosenek i 176 milionami albumów sprzedawanymi co roku w samych Stanach Zjednoczonych. W samym YouTube dostępnych jest ponad 6 bilionów utworów.

Muzyka to dziedzina, w której narzędzia do pisania AI są już wykorzystywane. Widzowie mogą znaleźć teksty i muzykę w Internecie i pisać o nich.

W przeszłości trzeba było wysłać taśmę lub płytę CD do wydawcy lub producenta, ale teraz twórcy AI mogą pomagać artystom w zarządzaniu ich projektami od podstaw. Z pomocą sztucznej inteligencji artysta może poświęcić więcej czasu na kreatywność niż na promowanie swojej pracy w mediach społecznościowych.

Przemysł muzyczny zawsze był priorytetem dla technologii i sztucznej inteligencji. Najpopularniejszym zastosowaniem AI w branży jest automatyczne komponowanie muzyki. Pomaga to muzykom skupić się na innych aspektach sztuki, podczas gdy sztuczna inteligencja zajmuje się twórczą pracą.

Branża muzyczna jako całość również przechodzi od kopii fizycznych do formatów cyfrowych, co pozwala na automatyzację i wygodę dla wszystkich zaangażowanych uczestników. Widzimy to na poziomie indywidualnym dzięki Spotify i Apple Music; a także firmy takie jak Pandora, które zapewniają usługi przesyłania strumieniowego przez całą dobę.

Muzyka zawsze była jedną z ulubionych form rozrywki ludzi, a dzięki asystentom pisania AI możemy się spodziewać, że w przyszłości będzie jeszcze bardziej.