Muzyka to uniwersalny język, który ma moc jednoczenia ludzi i inspirowania ich

Istnieje jednak wiele wyzwań, przed którymi stoi przemysł muzyczny w erze cyfrowej.

Branża muzyczna stoi dziś przed takimi wyzwaniami, jak piractwo, brak wsparcia finansowego z tradycyjnych źródeł oraz zagrożenia ze strony platform cyfrowych. Istnieje potrzeba innowacji i kreatywności, aby wymyślić innowacyjne produkty i podejścia, tak aby miłośnicy muzyki mogli czerpać zyski z pracy swoich ulubionych artystów.

Firmy zajmujące się sztuczną inteligencją opracowały oparte na sztucznej inteligencji narzędzie zwane oprogramowaniem do pisania piosenek. To oprogramowanie okazało się skuteczne w pomaganiu użytkownikom w generowaniu oryginalnych piosenek za pomocą sztucznej inteligencji i technik uczenia maszynowego.

Muzyka jest ważną częścią codziennego życia i używamy jej do wyrażania naszych uczuć. Jest to również główny przemysł eksportowy Stanów Zjednoczonych, z ponad 14 miliardami dolarów sprzedaży w samym 2015 roku.

Artykuł omawia, w jaki sposób sztuczna inteligencja została wykorzystana do pomocy kompozytorom muzyki, za pomocą asystentów AI, którzy tworzą utwory bez żadnych tekstów ani efektów dźwiękowych. To otworzyło potencjalny rynek dla tej technologii, zwłaszcza od czasu sukcesu ostatnich hitów, takich jak „Despacito” i „Shape Of You”.