Zbliżamy się do czasu, kiedy będziemy mogli wziąć tworzenie muzyki w swoje ręce

Nie tylko będziemy mogli śpiewać do mikrofonu i produkować własne utwory, ale także remiksować istniejące utwory.

Zostały one opracowane głównie dla DJ-ów i producentów, którzy chcą robić remiksy popularnych piosenek przy użyciu ich własnych nagranych dźwięków. Narzędzia te pozwolą nam również tworzyć playlisty w oparciu o nastroje, gatunek lub inne parametry.

Muzyka to uniwersalny język, który łączy wszystkich ludzi. To żywa sztuka, która przekracza granice i czas. W przeszłości muzyka reprezentowała różne kultury i grupy etniczne. Ale z czasem coraz częściej towarzyszy mu komercja, a czasem jest wykorzystywana do celów politycznych.

Czego brakuje w dzisiejszym przemyśle muzycznym? Dlaczego potrzebujemy sztucznej inteligencji do pisania świetnych piosenek?

Obecnie jest wielu nowych artystów, którzy walczą o wejście do branży, ponieważ brakuje im środków na promocję siebie lub tworzenie teledysków. Co więcej, wielu z nich kończy pracę w restauracjach lub innych pracach, czekając na wielką przerwę, która nigdy nie pojawia się znikąd. Czynniki te przyczyniają się do braku różnorodności w dzisiejszym przemyśle muzycznym. Można to naprawić, używając narzędzi AI do pisania piosenek dla tych artystów.

Wszyscy mamy ulubiony gatunek muzyki, czy to jazz, klasykę, rock czy funk. Słuchamy tych gatunków, kiedy jesteśmy szczęśliwi, smutni lub potrzebujemy eskapizmu.

Wykorzystanie inteligentnych maszyn w przemyśle muzycznym jest wciąż w powijakach. Najczęstszym przypadkiem użycia asystentów pisania AI jest generowanie tekstów i transkrypcja tekstów. Twórcy piosenek mogą teraz skupić się na swojej kreatywności, zamiast martwić się technicznymi aspektami pisania piosenki.